جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی با صدور بیانیه ای جنایت آل سعود و کشتار شبه عمد حجاج بیت الله الحرام بدست حکام این خاندان منحوس را محکوم کرد

جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی با صدور بیانیه ای جنایت آل سعود و کشتار شبه عمد حجاج بیت الله الحرام بدست حکام این خاندان منحوس را  محکوم کرد و خواستار برخورد قاطع با عاملان این جنایت بین المللی شد.

 متن کامل بیانیه جمعیت جانبازان به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

بی کفایتی و بی‌تدبیری آل سعود در ادارۀ امور حج و کشته شدن بیش از 2000 تن از حجاج بیت الله الحرام از ملیت های مختلف، روز های تلخی را در ایام عید قربان امسال برای مسلمانان جهان رقم زد! در این میان ، حجاج ایرانی بسیاری نیز قربانی بی تدبیری و بیمسئولیتی حاکمان عربستان شدند.

بی کفایتی و بی تدبیری آل سعود در اداره بزرگترین کنگره  معنوی و دینی جهان وقتی بیشتر ظهور و بروز پیدامی کند که بدانیم، هم و غم متولیان امر، صرف خون و خونریزی و حملات به  مسلمانان در کشورهای مختلف از جمله یمن و بحرین می شود.

قطعا" روزی فزاخواهد رسید که این جنایات و خون های ریخته شده و جان های ستانده، دامان ناپاک سفاکان دنیاپرست و شکمباره سعودی و حامیانشان را خواهدگرفت.

دیدن صحنه های تکان دهنده از فاجعه منا، دل هر انسان مسلمان و آزاده ای را آزرده می کند. چه  مردان و زنانی که برای زیارت خانه دوست  احرام بسته بودند و با جامه ای سپید و منزه، به دیدار دوست شتافتند!

 دراین میان شهادت یکی از اعضای سابق شورای مرکزی جمعیت جانبازان، جانبازحاج «داود موسوی» نیز داغ دل دوستانش دراین جمعیت را دوچندان کرد.

جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی ضمن تسلیت به محضر مقام معظم رهبری و خانواده جان باختگان ، بویژه خانواده جانباز حاج داود موسوی، ضمن ابراز تأسف شدید ازکشته و مجروح شدن عده کثیری از حجاج بیت الله الحرام ، خصوصا" حاجیان کشورعزیزمان ایران که  مظلومانه مناسک حجشان نا تمام ماند، از دولت جمهوری اسلامی می خواهیم با غیرت و تحرک بیشتری ، فعالانه برای پیگیری این فاجعه و مشخص کردن مسئولان  این جنایت اقدام و با عاملان  آن قاطعانه برخورد کند.

انتظاراز مسئولان و دست اندرکاران دیپلماسی کشوراین است که از بی‌کفایتی، مدیریت غلط و بی مسئولیتی دولت سعودی به تعهّدات و تکالیف خود نسبت به حفظ جان و سلامت ضیوف‌الرحمان، در مجامع بین المللی صاحب صلاحیت شکایت و اقامه دعوا نموده و رسیدگی کامل به موضوع توسط مراجع داخلی و بین المللی و احقاق حقوق جانباختگان و مجروحان این حادثه جانگداز را بصورت مجدانه و درجهت منافع ملی، دردستور کار خود قرار دهند.ارسال نظر