دبیرکل جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی در گفتگو با جام‌جم آنلاین:

دروازه برای اصولگرایان خالی است؛ چرا گل نزنند؟! / آغاز رایزنی های انتخاباتی با گزینه‌ها

دبیر کل جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی و عضو شورای اسلامی شهر تهران اعتقاد دارد، انتخابات 96 به‌دلیل قرار گرفتن در فضای پسا برجام و عدم تحقق انتظارات از نتایج توافق هسته ای و همچنین افزون شدن تحریمها مغایر با روح برجام، رویدادی بسیار حساس ارزیابی می شود. مجتبی شاکری، فعال سیاسی اصولگرا ضمن بیان این مطلب در خصوص انتخابات ریاست جمهوری سال آینده با نگاهی به شرایط داخلی کشور گفت: فضای نامطلوب اشتغال و تحقق نیافتن وعده‌های صد روزه رییس جمهور محترم به مردم، نشان می‌دهد با وضعیت فعلی قوه مجریه مردم خواهان تغییر دولت باشند.

 در چند جلسه ای که با شورای مرکزی جمعیت جانبازان داشتیم شاخص‌های پایه، ویژگی‌های شخصیتی ، شاخص‌های کارآمدی و شاخص‌های مقبولیت مطرح شد و در سطح نخست ولایت‌پذیری، بصیرت، پایبندی به پیمان‌ها و تعهدات جمعی و نیز سابقه مجاهدت و ایثارگری برای رییس جمهور آینده تبیین شد.

 تاکنون با تنی چند از این افراد ملاقات و گفتگوهایی ترتیب داده شده و در رابطه با برنامه‌ها و کابینه احتمالی دولت آنها مباحثی مطرح شده است. به‌علاوه اینکه در این جلسات بر وحدت مجموعه و اجماع روی یک شخص واحد تأکید کردیم.

 رایزنی ها در این مورد همچنان ادامه دارد و هر دو تشکل سعی در رسیدن به یک نامزد واحد دارند.

 سال 92 طرف مقابل با یک نفر در قامت آقای روحانی جلو آمد و پیروز میدان شد لذا این منطق وجود دارد که تکثر در نامزدها شکست در انتخابات را به بار خواهد آورد.

 نظر به منتفع نشدن برنامه‌های دولت در مباحث اقتصادی و سیاسی وضعیت آقای روحانی در بین نخبگان به شدت رو به افول بوده و مردم هم، چنین رویکردی به وی پیدا کرده‌اند.

 دولت در برخورد با معضل حقوق‌های نجومی تلاش دارد به گونه دیگری موضوع را مدیریت کند در حالی که در طرف مقابل وقتی صحبت از املاک شهرداری شد شخص قالیباف مدارک مربوطه را در اختیار سازمان بازرسی و قوه قضاییه گذاشتند.

 مردم بخاطر مسایل نامتعارف در اقتصاد (حقوق‌های نجومی) در زندگی روزمره خود بخاطر تبعیض‌ها احساس خوبی ندارند.

 اگر در این وضعیت جناج اصول‌گرا به گل نرسد، باید از آنها پرسید که چرا با چنین شرایط آماده‎ای پیروز رقابت نشدید.ارسال نظر