عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از بی توجهی دولتمردان به مشکلات مردم و ایثارگران کرمانشاهی در مناطق زلزله زده انتقاد کرد.

غفلت دولت از ایثارگران زلزله زده به بیان نماینده مجلس

 

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از بی توجهی دولتمردان به مشکلات مردم و ایثارگران کرمانشاهی در مناطق زلزله زده انتقاد کرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از بی توجهی دولتمردان به مشکلات مردم و ایثارگران کرمانشاهی در مناطق زلزله زده انتقاد کرد.

به گزارش خبرنگار ما، سید قاسم جاسمی نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به سفر دو روزه رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران به مناطق زلزله زده غرب کشور تصریح کرد: متاسفانه ایثارگران و مردم در مناطق زلزله زده استان کرمانشاه از مشکلات و بی توجهی دولتمردان تر و خشک با هم می سوزند و نمی توان گفت که این شخص ایثارگر و آن دیگری رزمنده و... بلکه همه در آنجا گرفتار و آسیب دیده اند.

نماینده ایثارگر مجلس دهم ادامه داد: بنیاد شهید به لحاظ قانونی متولی امور ایثارگران است و در این چارچوب آقای شهیدی که به کرمانشاه سفر کرده بودند تا وضعیت را بررسی کند در یک اقدام میدانی که خود بنده هم حضور داشتم متوجه این موضوع شدند که مردم منطقه ازعملکرد دولت در زمینه امداد و خدمات رسانی راضی نیستند.

اگر چه امیدوارم  حداقل به صورت صنفی و قشری یک توجه جدی به ایثارگران در مناطق زلزله زده کرمانشاه شود چون آنها در این زمینه آسیب بیشتری را متحمل شده و نیاز به توجه بیشتری از سوی مسئولان دارند.

رئیس مجمع نمایندگان استان کرمانشاه متذکر شد: مواردی از این دست هم در فضای مجازی منتشر شده است که به طور مثال طرف روی ویلچر است و یا بصیر بوده است و به دنبال کانکس و مایحتاج اولیه و... بوده است و فیلم آن را برای من فرستاده اند و خودم گفتم که برای فلان جانباز یک کانکس با هزینه شخصی ببرند.

جانباز شیمیایی مجلس دهم تصریح کرد: به نظر من این موارد در شان رزمندگان و ایثارگران ما نیست. متاسفانه مسئولانی که به منطقه زلزله زده می آیند اگر فقط یک شب ماندن در چادر و کانکس را تجربه کنند و از سرما تا صبح بلرزند مطمئنا متوجه خواهند شد که زلزله زدگان با چه کمبودهایی اعم از آب، برق و ... در زمستان مواجه هستند، هر چند که دولتمردان تاکنون عملکرد درستی در این زمینه نداشته اند.

سهم رزمندگان و ایثارگران از بودجه 97

نماینده ایثارگر مردم کرمانشاه در بهارستان یادآور شد: در رابطه با رزمندگان و ایثارگران در برنامه پنج ساله ششم مصوبات بسیار خوبی داشتیم و مجلس و به خصوص فراکسیون ایثارگران اهتمام بسیار جدی بر روی این موضوع داشتند تا از نظر مادی و معنوی به آنها کمک هایی شود.

جاسمی ادامه داد: برنامه پنج ساله ششم قرار بود از اول فروردین امسال از سوی دولت اجرایی و عملیاتی شود اما متاسفانه دولت اقدام خاصی انجام نداد و شاید از 20 مورد یکی دو مورد آن را انجام داده است. اما من حیث المجموع عملکرد دولت در رابطه با ایثارگران و رزمندگان رضایت بخش نیست.

البته در رابطه با بودجه سال 97 مکاتبات متعددی از سوی نمایندگان ایثارگر مجلس با هیئت وزیران صورت گرفته است تا قوانینی که مجلس مصوب و دولت را مکلف کرده است را انجام دهد.

عضو فراکسیون ایثارگران مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: آن چیزی که ما در سخنان آقای رئیس جمهور در هنگام تقدیم بودجه شاهد بودیم بیشتر آن نشات گرفته از برنامه ششم توسعه کشور است. ولی چرا این ها اقدام نمی کنند، برای ما هنوز در هاله ای از ابهام است و نگرانیم و نسبت به این موضوع اعتراض داریم.

رزمنده دوران دفاع مقدس در خانه ملت در پایان تاکید کرد: امیدوارم در روزهای آینده که لایحه بودجه در کمیسیون های مجلس شورای اسلامی مورد بحث و بررسی قرار می گیرد هم در بودجه سال 97 و هم در اجرای مصوبات برنامه پنج ساله ششم ، دولت عزم و اراده جدی نسبت به موضوعات ایثارگری داشته باشد.فاش نیوزارسال نظر