جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی با تاکید بر قابل مذاکره نبودن برجام و برنامه موشکی ایران، مسیر اعتماد به اروپا برای قشون کشی در برابر امریکا را مشابه خطای تاریخی دکتر مصدق خواند و خواستار عدم تکرار آن توسط دولت شد.

موضع جمعیت جانبازان در برابر سفر وزیر امور خارجه فرانسه دولت خطای تاریخی مصدق را تکرار نکند

 

جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی با تاکید بر قابل مذاکره نبودن برجام و برنامه موشکی ایران، مسیر اعتماد به اروپا برای قشون کشی در برابر امریکا را مشابه خطای تاریخی دکتر مصدق خواند و خواستار عدم تکرار آن توسط دولت شد.

 

به گزارش روابط عمومی جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی در جریان سی و یکمین جلسه شورای هماهنگی و برنامه ریزی جمعیت جانبازان در سال جاری، موضوع سفر ژان ایو لودریان، وزیر امور خارجه فرانسه به ایران مورد بحث قرار گرفت. این سفر که به گفته منابع دیپلماتیک فرانسوی با هدف منتقل کردن نگرانی های فرانسه درباره برنامه موشکی ایران و به دنبال آن احتمال خروج امریکا از برجام و وضع تحریم های جدید صورت می گیرد.

 

جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی با توجه به مواضع شفاف جمهوری اسلامی ایران درباره قابل مذاکره نبودن برجام و نیز فناوری های دفاعی موشکی، موضوعات حقوق بشری و حمایت از جبهه مقاومت اسلامی، معتقد است: تنزل فرانسه از سفر رئیس جمهور و تبدیل آن به سفر وزیر خارجه خود نشان دهنده شفافیت مواضع جمهوری اسلامی است که باید به فرانسه، انگلیس و آلمان تفهیم شود.

 

جمعیت جانبازان با تاکید بر عبرت های ماجرای ملی شدن صنعت نفت که در آستانه سالگرد آن هستیم (۲۹ اسفند) و کودتای ۲۸ مرداد، خطای تاریخی دکتر مصدق در زمینه اعتماد به آمریکا با هدف خلاص شدن از شر و شرارت های انگلیس را به مسئولان دستگاه دیپلماسی کشور یادآوری کرد.

 

این جمعیت خاطرنشان کرد: مصدق در یک محاسبه و تحلیل نادرست پاسخ این اعتماد را با کودتای آمریکایی - انگلیسی ۲۸ مرداد دریافت کرد، ولی دستاوردهای یک ملت به یغما رفت و ۲۳ سال استبداد پهلوی و سلطه بلا منازع آمریکا حاصل این محاسبه غلط شد. جمعیت جانبازان با هشدار نسبت به اعتمادهای از این دست به کشورهای اروپایی اعم از فرانسه، انگلیس و آلمان برای قشون کشی مقابل آمریکا، تاکید کرداین سیاست محاسبه ای نادرستی است و این مسیر قابل اعتماد نیست.

 

اعضای جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی در اعلام موضع صریح خود در جلسه اخیر تاکید کردند: تجربه 40 ساله انقلاب اسلامی، پیوندهای عمیق مشترک آمریکا و اروپا علیه ایران جایی برای اشتباه کردن باقی نمی گذارد. حمایت از منافقین، القاعده، داعش، کودک کشی آل سعود در یمن، کشتار در بحرین، ظلم تاریخی به فلسطین و حمایت از امنیت اسرائیل هیچ جای تردیدی درباره ضرورت خودداری از اعتماد کردن بی منطق و بی مبنا باقی نمی گذارد.

 

این جمعیت همچنین مطرح شدن روایت روشن از دستاوردهای را حق مردم دانست و تناقض‌گویی مسئولین را آفتی در این رابطه برشمرد و افزود مردم ما به خوبی درخت مثمرو غیر مثمر میشناسند به باور این تشکل سیاسی، برجام در مجموع درختی بی ثمر و میوه های تلخ این درخت محصول مشترک آمریکا و اروپا است؛ چراکه اروپا نه تنها هیچ کمکی برای محکومیت آمریکا در نقض آشکار برجام نمی کند، بلکه با رایزنی برای تحقق خواسته های ترامپ را با سفر وزیر خارجه فرانسه به ایران دنبال می کند.

 

جمعیت جانبازان معتقد است برجامی برای مردم ما محترم است که آمریکا با گستاخی نتواند در ابعاد امنیتی، اقتصادی و سیاسی نفوذ و مقاومت ما را به چالش بکشد و حقوقمان را پایمال و دستگاه دیپلماسی را به بی عملی و سکوت وادار کند.

 

به گزارش روابط عمومی جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی در آخر جلسه  همچنین موضوع اهانت به شهدا در جشنواره بین المللی فیلم برلین توسط لیلا حاتمی، بازیگر فیلم خوک که در این جشنواره به نمایش درآمد اما مورد اقبال قرار نگرفت، نیز مطرح شد.

اعضای جمعیت همسو با مادران شهدا که به اظهارات ضد ملی این بازیگر واکنش نشان دادند، موضع اعتراضی خود را اعلام کرد. این جمعیت همچنین از سازمان های مردم نهادی که به پشتیبانی از پویش مادران شهدا امکانات کارشناسی و رسانه‌ای خود را در اختیار این حرکت اعتراض آمیز قرار دادند، تقدیر کرد.

 

دیدار شورای عالی فضای مجازی با رهبر انقلاب اسلامی از دیگر موضوعاتی بود که در این جلسه به آن پرداخته شد و جمعیت جانبازان بر اهمیت توجه همگان به ویژه نیروهای انقلاب برای مسئولیت پذیرفتن در زمینه تئوری پردازی و تولید محتوا در این عرصه تاکید کردارسال نظر