جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی با انتقاد از شکل‌گیری مباحث چالشی و فرسایشی میان شورای شهر و ذینفعان سیاسی بیرون از شورا بر سر انتخاب شهردار تهران، نسبت به خسارت‌بار بودن این رفتار و معطل گذاشتن مدیریت کلان‌شهر تهران تحت تاثیر ایجاد چالش‌های جناحی غیرضروری هشدار داد.

حذف محسن هاشمی از جمع نامزدهای شهرداری با شعار لیست امید سازگار نیست

هشدار جمعیت جانبازان درباره عواقب چالش‌های جناحی و فرسایشی درباره انتخاب شهردار تهران

 

 

جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی با انتقاد از شکل‌گیری مباحث چالشی و فرسایشی میان شورای شهر و ذینفعان سیاسی بیرون از شورا بر سر انتخاب شهردار تهران، نسبت به خسارت‌بار بودن این رفتار و معطل گذاشتن مدیریت کلان‌شهر تهران تحت تاثیر ایجاد چالش‌های جناحی غیرضروری هشدار داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی، در جریان جلسه اخیر جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی، ضمن پرداختن به موضوع انتخاب شهردار تهران پس از استعفای محمدعلی نجفی، خطای شورای شهر پنجم در انتخاب شهردار اول تهران در این دوره که بیش از 8 ماه برای تحقق شعارها و وعده‌هایش در مدیریت شهری تلاش نکرد، انتخاب نامناسب برای تصدی مسوولیت شهرداری تهران عامل معطل ماندن 8 ماهه اداره اساسی و موثر پایتخت عنوان شد.

در این جلسه همچنین محدود کردن دایره انتخاب شهردار و حذف محسن هاشمی، رییس کنونی شورای شهر از لیست گزینه‌های مطرح برای پذیرش این مسوولیت، به عنوان دیگر خطای شورای شهر مورد بررسی قرار گرفت و تاکید شد که این اصرار بر ادامه حضور محسن هاشمی در شورای شهر صرفا با انگیزه جناحی صورت گرفته تا مهدی چمران، منتخب بیست‌ودوم مردم تهران به جای هاشمی وارد شورا نشود. به این ترتیب به نظر می‌رسد لیست امید بیش از اینکه به شعار همراهی و همکاری برای حفظ انسجام و وحدت برای پیشبرد امور شهر پایبند باشند، نگران حضور سیاسی تنها یک تن از رقبای سیاسی خود در صحن شورای شهر هستند.

در جلسه اخیر جمعیت جانبازان همچنین ضمن بررسی پیشرفت ایجاد پیام‌رسان‌های داخلی به منظور صیانت از حریم خصوصی مردم و دخالت‌های ضد امنیتی و سیاسی نرم‌افزار تلگرام،

اعضای جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی با تاکید بر کینه‌ورزی امریکا و گردانندگان تلگرام نسبت به ایران، با یادآوری خروج روسیه از سیطره این نرم‌افزار، خواستار دقت‌نظر دانشمندان و مهندسان جوان ایرانی برای تسریع در رفع کاستی‌های نرم‌افزارهای پیام‌رسان داخلی شده و یادآوری کردند که موفقیت در این نبرد سایبری، نیازمند پشتیبانی همگانی از رزمندگان خط مقدم این جنگ نابرابر به ویژه از سوی مسوولان است.

به اعتقاد این جمعیت، همدلی و هم‌صدایی دست‌اندرکاران این امر برای تحقق تصمیمات راهبردی شورای ملی فضای مجازی در خصوص جایگزینی نرم‌افزارهای پیام‌رسان داخلی برای اکثر کاربران ایرانی، امری ضروری است و در این راستا باید از اظهارنظرهای حاشیه‌ای درباره مسیری که در حال طی شدن است، پرهیز شود.

جمعیت جانبازان همچنین خاطرنشان کرد: تقویت سرعت و ظرفیت پیام‌رسان‌های داخلی با توجه به منافع اقتصادی قابل توجه آن و نیز جلوگیری از دسترسی نظام سلطه به اطلاعات داخلی نظام جمهوری اسلامی کمترین جایی برای ادامه این از عزم راهبردی تا حصول نتیجه کامل باقی نمی‌گذارد.

انتشار گسترده کلیپ تعرض و اهانت برنامه ریزی شده به نیروهای گشت ارشاد ناجا، موضوع دیگری بود که در این جلسه به آن پرداخته شد. اگرچه نفس چگونگی برخورد با بدحجابان در کلیپ مذکور مورد نکوهش جمعیت جانبازان است، اما نحوه انتشار فراگیر و هدفمند این کلیپ که شاید در زمره استثنائات رخ داده در غاطبه نیروهای ناجا باشد، به دام‌گستری و نقشه دشمن برای مخدوش کردن جایگاه حافظان امنیت و تلاشگران نیروی انتظامی نسبت داده شد.

اعضای جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی ضمن هشدار نسبت به استراتژی حریم‌شکنی دشمن و تلاش برای گسترش بی‌بند و باری اخلاقی و سیاسی از طریق دو قطبی‌سازی در فضای جامعه، تاکید کردند: رو در رو قرار دادن اقشار مختلف جامعه با اعتقادات و سلایق گوناگون از ترفندهایی است که گاهی با عنوان جامعه مدنی و جامعه دینی دو قطبی جنگ و صلح، گاه با عنوان تقابل مقاومت و مدارا و گاه تقابل آزادی و محدودیت به ویژه در فضای مجازی ظهور و بروز پیدا می‌کند و هدف اصلی آن اختلاف افکنی‌های کاذب برای شکستن انسجام جامعه و زیر سئوال بردن امنیت و هویت ملی است تا شعارها و مطالبات اصلی ملت به‌ویژه تحقق شعار سال (حمایت از کالای ایرانی) در حاشیه قرار بگیرد.

از این رو جمعیت جانبازان ضمن یادآوری اهمیت شناخت ترفندهای دشمن و افشای دست پنهان آنها، خواستار همکاری ویژه مردم با وزارت اطلاعات و نیروی انتظامی شد تا از بازی ناخواسته مردم در زمین طراحی شده توسط دشمن جلوگیری شود.

جمعیت جانبازان همچنین با تجلیل از جایگاه بلند سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان نهاد برآمده از انقلاب بر یک دستی و یکپارچگی تحسین برانگیز نیروهای مسلح تاکید کرد و تابلوی تحقق پیروزی‌های بزرگ توسط جبهه مقاومت با نقش‌آفرینی ایران در این راستا را از آرزوهای بزرگ امام راحل و شهیدان خواند.

این جمعیت ضمن تاکید بر اینکه آسیب زدن به انسجام نیروهای مسلح و حافظان خط مقدم امنیت، هویت و دستاوردهای انقلاب و نیز منافع ملی را تهدید کرده و برای کینه‌ورزان منطقه‌ای و بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران، فرصت ایجاد می‌کند، از موضع و سخنان سنجیده فرمانده ارتش جمهوری اسلامی در این راستا که به تقدیر مقام معظم رهبری از موضع انقلابی این مقام نظامی منجر شد نیز، تقدیر کردند.

مقام معظم رهبری یکشنبه هفته گذشته در دیدار فرمانده کل ارتش و جمعی از فرماندهان نیروی زمینی اظهار کردند: «آقای سرلشکر موسوی در عین دلبستگی سازمانی و پایبندی عاطفی به ارتش که حفظ و تأکید بر آن لازم است، سخنان بسیار خوبی در خصوص اتحاد نیروهای مسلح بیان کردند که این سخنان نشان‌دهنده عقل مدیریتی و صفای باطنی ایشان است».ارسال نظر