دبیرکل جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی گفت: کم‌ترین کاری که رئیس‌جمهور می‌تواند انجام دهد این است که نسبت به ادامه همکاری با افرادی که تلاطمات اقتصادی موجود را به وجود آورده‌اند تجدیدنظر کند.

شاکری در گفت‌وگو با فارس:

کم‌ترین کار روحانی، تجدیدنظر در ادامه همکاری با مسببان وضع موجود است

خبرگزاری فارس: کم‌ترین کار روحانی، تجدیدنظر در ادامه همکاری با مسببان وضع موجود است

دبیرکل جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی گفت: کم‌ترین کاری که رئیس‌جمهور می‌تواند انجام دهد این است که نسبت به ادامه همکاری با افرادی که تلاطمات اقتصادی موجود را به وجود آورده‌اند تجدیدنظر کند.

 

مجتبی شاکری، دبیرکل جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس با اشاره به مشکلات اقتصادی کشور و اظهارات اخیر رئیس‌جمهور در جمع مدیران دولت، اظهار داشت: مسائل اجتماعی و اقتصادی، از نوع واکنش‌های دفعی نیست؛ یعنی کاشت و برداشتی است که در یک فرایند اتفاق می‌افتد و ریشه آنچه ما امروز شاهد هستیم را باید به عقب برگردیم و ببینیم.

وی ادامه داد: وقتی سیاست‌های ابلاغی تشخیص مصلحت در موضوع اقتصاد مقاومتی اجرا نمی‌شود، برنامه ششم توسعه، کنار گذاشته می‌شود و تذکرهایی که نماینده‌های مجلس و فرهیختگان بیان می‌کنند رعایت نمی‌شود، معلوم است که دچار این وضعیت می‌شویم. مشکلات اقتصادی موجود، حاصل بی‌اعتنایی‌های تیم اقتصادی دولت به مسائل مزبور است.

شاکری ادامه داد: همه می‌دانند که ارز را دولت به دست می‌آورد، دولت سیاست گذاری و قیمت‌گذاری می‌کند و کسانی که به درستی شرایط جامعه را نشناختند و ارز 4200 را قطعی اعلام کردند در حالی که همزمان، به بالای 7 و حتی 9 هزار تومان هم رسیده بود، در به‌وجودآمدن آشفتگی‌های اقتصادی موجود سهیم هستند.

عضو سابق شورای شهر تهران با بیان اینکه اکنون نیز بسیاری از نماینده‌ها می‌گویند که ارز 4200 تومانی به دست مصرف‌کننده نرسیده است، خاطرنشان کرد:درواقع، ارزها از دست می‌رود و کالاهای دیگری وارد شده و در بازار توزیع شده است و دیدیم که وزیر ارتباطات، لیستی را منتشر کرد که نشان می‌داد، برخی‌‌ افراد، وارد کننده گوشی تلفن بوده‌اند.

شاکری، لزوم تغییر در تیم اقتصادی دولت را مورد تأکید قرار داد و تصریح کرد: کم‌ترین کاری که رئیس‌جمهور می‌تواند انجام دهد این است که نسبت به ادامه همکاری با افرادی که این تلاطم را به وجود آورده‌اند تجدیدنظر کند و کسانی را وارد دولت کند که با دیدگاه‌های اقتصاد مقاومتی همخوانی و همراهی داشته باشند. به نظر می‌رسد که این انتظار، انتظار دور از ذهنی نیست.

وی، اظهارات روحانی درباره لزوم مقاومت در برابر آمریکا را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: به نظر می‌رسد که آقای رئیس‌جمهور، آدرس را صحیح رفته‌اند و نظری که به آن‌ رسیده‌اند، نظر درستی است.

دبیر کل جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی ادامه داد: اگرچه پیش از این، برخی‌ها، بحث بزک کردن آمریکا و کنار گذاشتن شعار «مرگ» را مطرح می‌کردند اما اینکه ایشان با اقتدار می‌گویند باید جلوی یاوه‌گویی‌های آمریکا ایستاد و ما به هیچ وجه مقابل آمریکا زانو نخواهیم زد، دیدگاه درستی است و آقای روحانی، هم باید خود، این دیدگاه را ادامه دهند و هم در هیأت دولت از وزرا بخواهند که با همین دیدگاه به مسائل ورود پیدا کنند. چون تنها راهی که می‌توانیم جلوی زیاده‌خواهی آمریکا را بگیریم، ایستادگی است، نه سازش و کرنش.

شاکری، فهم موضوع مقابله آمریکا با ایران را مهم ارزیابی کرد و اظهار داشت: فهم اینکه آمریکا اعلام براندازی می‌کند و مرحله و تاریخ تعیین می‌کند، مهم است.

وی با اشاره به اعتراف ترامپ مبنی بر هزینه ۷ هزار میلیارد دلار در خاورمیانه، تصریح کرد: بنابراین، آمریکا دشمن و شیطان است و اینکه ما به دنبال این باشیم که تحریم‌ها برداشته شود تا اقتصاد دگرگون شود، نه با برجام آمریکایی این اتفاق رخ داد و نه با برجام اروپایی انجام خواهد شد. اروپایی‌ها هم به صراحت می‌گویند که تا ایران مشکل خود با آمریکا را حل نکند، تضمین خاصی نمی‌توانیم بدهیم و سرمایه‌گذاری انجام نمی‌شود.

فعّال سیاسی اصولگرا با تأکید بر اینکه همه مشکلات، مربوط به فشارهای بیرونی نیست، تصریح کرد: سیاست‌هایی که در مورد ارز، خودرو و سکه اعمال شد، ناشی از خطاهای مدیریتی است. لذا خود رئیس‌جمهور بهتر از هر کسی همکارانش را می‌شناسد و انگشت اتهام، بالاخره به سوی بانک مرکزی، شورای سیاست‌گذاری پول و اعتبار، صادرات و واردات، قاچاق کالا و خودروسازانی است که در این شرایط، سایت خودشان را بستند و 6 هزار خودرو توزیع کردند.ارسال نظر