خادم یا …

بیانیه مجمع جانبازان و ایثارگران انقلاب اسلامی در خصوص وضعیت کشور

خادم یا …

 
 
وقت آن فرارسیده که در شرایط حساس تحریم بلوک استکباری علیه ملت ایران، خودمان را تحریم نکنیم. تمام مشکلات جامعه از احتکار و عدم ارائه به موقع خدمت به مردم می‌باشد. بهترین ناظر بر عملکرد مسئولین، این مردم زجرکشیده، دردمند و پابرهنه هستند که پای انقلاب ایستاده‌اند. هر کسی خادم است باید این نظارت را بپذیرد وگرنه باید صحنه را ترک کند.

افشای لیست شرکت های دریافت کننده ارز دولتی نشان داد کشور بیش از آن که با بحران ارزی مواجه باشد با بحران عقلی مواجه است. رهبری معظم انقلاب اسلامی سیاست کلان تدوین می کند، مجلس شورای اسلامی قانون تصویب می کند، سران قوا پیوسته نشست برگزار می کنند، رییس جمهور کابینه تشکیل می دهد، وزارت نفت برای افزایش چند بشکه نفت چانه زنی های فراوانی با کشورهای رقیب به انجام می رساند، وزارت خارجه با کشورهای مختلفی مذاکره می کند تا بپذیرند در شرایط تحریم در قبال نفت، به ایران ارز اختصاص بدهند، دوباره با کشورهای دیگری مذاکره می شود یا ترفندهای مختلفی به کار بسته می شود تا این ارزها از طریق چند بانک نه چندان معتبر با کاستی هایی به ایران منتقل شود، آنگاه مدیرانی نالایق یا خودباخته و صاحب منافع این ارز را که محصول واگذاری امتیازات فراوان از حیثیت کشور است، به نورچشمی ها یا شرکت های مجعول برای کالاهای غیر ضرور یا در اساس غیر واقعی اختصاص داده اند. این اگر بحران عقلی نیست پس چیست؟

در هر دلار، اشک یتیم و گلوی تشنه خرمشهر و بی خانمانی های سیستان و شکاف دست کارگران کوره پزخانه ها و زنان بی سرپرست و شکم های گرسنه و کلیه های فروخته شده و خون مرزداران وتنگی نفس جانبازان شیمیائی واعصاب وروان ، مهمتر از همه آبروی دین و میهن نهفته است. باید این ارزهای بر باد رفته حتی اگر کابین زناننشان شده، به خرانه بازگردد، بی عقلان از صحنه ی مدیریت به فوریت استعفا داده و یا کنار بروند و عاملان این دزدی ملی رسوا و به اشد مجازات برسند.

تحریم ها و فشار جهانی هر چقدر سختگیرانه باشد اما از نظر اقتصادی از شرایط جنگ دشوار تر نیست. تغییر عمده در مولفه های سیاست، مدیریت، نظارت و شرافت و سلامت است. در دوران دفاع مقدس برای اختصاص هر دلار به کالاهای ارزی، سیاست های بسیار سخت گیرانه و متعهدانه ای اعمال می شد و لذا با همه محدودیت ها کشور توانست از آن گردنه ی دشوار عبور کند. متاسفانه در این سالها حاتم بخشی های فراوانی شده و از سوی دیگر نظارت های لازم و کافی انجام نمی شود. فقدان اطلاع رسانی به موقع و دور از وابستگی با گروه ها ، امروز خود را در فساد و بی تدبیری اقتصادی متجلی ساخته است. انقلاب و نظام متکی بر توده های مردم، در کمال تاسف به انحصار و محاصره والازاده ها و بالازاده ها و نورچشمی ها و باندهای سیاسی فاسد و متملق و بی ریشه درآمده است. از دل برخی مسئولین دروغگو ، جریانهای فساد قد علم کرده است. واقعیت های اخیر نشان می دهد، بی تدبیری ها و شکاف های داخلی، شان جهانی ما را تنزل داده و آنان را در مطالبه ی غیر منطقی از ایران جسور کرده است. به جای امتیاز به بیگانه باید درون را اصلاح کنیم و بیش از آنکه نیازمند ارز باشیم نیازمند عقل وعدل مطابق تراز انقلاب اسلامی هستیم.ارسال نظر