جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی با انتقاد از کم‌تحرکی دولت برای مهار تلاطم قیمت‌ها به رغم حمایت همه جریان‌های مدافع منافع ملی، این موضوع را ناشی از عدم آمادگی دولت برای ورود به میدان جنگ اقتصادی کنونی ارزیابی کرد

 به گزارش روابط عمومی جمعیت جانبازان، جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی در نشست سیاسی خود در آستانه برگزاری هفته دفاع مقدس در 40 سالگی انقلاب اسلامی و در جریان رصد مسائل داخلی و بین‌المللی، با اشاره به اینکه امام خمینی (ره) انرژی متراکم جهان اسلام را برای تحقق اسلام ناب، اسلام انقلابی، اسلام عدالتخواه و ظلم ستیز و اسلام تمدن‌ساز در مهندسی گفتمان انقلاب اسلامی به صحنه آورد، افزود: این انرژی توانست با اتکا به جایگاه بلند ولایت برآمده از بن‌مایه‌های کلام وحی بیشترین بهره را از «عاشورا»، «انتظار» و «عمل به تکلیف» در رویارویی با حوادث و ایجاد مقاومت در جامعه برای دستیابی به پیروزی به کار بگیرد و اکنون نیز مانایی انقلاب بر پایداری این اصول همچنان به پیش می رود.

 

 

این جمعیت با خاطرنشان کردن اینکه سال‌های دفاع مقدس نمود حضور گسترده جبهه استکبار و حامیان منطقه‌ای‌اش علیه تمامیت نظام جمهوری اسلامی ایران بود، تاکید کرد: اجماع قدرت‌های بزرگ برای سرکوب انقلاب، جنگ تمام عیاری را علیه کشورمان در شرایط کاملا نابرابر به اجرا گذاشت و در نهایت آنچه که از این مقاومت مظلومانه ولی با اقتدار به جا ماند، تصویر ایران مستقلی است که اکنون محور جبهه مقاومت و همین‌طور آرزوهای بر باد رفته جبهه عبری، غربی، عربی است که نتوانستند با هزینه‌های هنگفت القاعده، داعش و تکفیری‌ها را بر منطقه مسلط کنند.

 

اعضای شورای مرکزی جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی با یادآوری اینکه اکنون در گذر زمان، مهار آمریکا و رژیم صهیونیستی روز به روز بیشتر عینیت پیدا می‌کند، تاکید کردند: محدود، محصور ومهار شدن جبهه عبری، غربی، عربی در دفاع از تروریست‌های محاصره شده در ادلب، بینی به خاک مالیده شده آنان را نشان می‌دهد که با بهره‌گیری حداکثری از قدرت تسلیحاتی، رسانه‌ای، اقتصادی و دیپلماتیک نمیتوانند به هدف خود در لبنان، سوریه، عراق، یمن و فلسطین دست پیدا کنند. به باور جمعیت جانبازان، نشان دادن چنین تصویری از واقعیت شیطان بزرگ و همدستانش جوهره اندیشه و مکتب امام برای آزاد کردن انرژی جهان اسلام و مستضعفان علیه نظام سلطه در روزگار ما است.

 

جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی در ادامه آخرین نشست خود ضمن پشتیبانی از اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان، به ابعاد آثار مثبت آن در راستای به کارگیری انرژی جوان جامعه اشاره و خاطرنشان کرد: نقش نظارتی مجلس از یک‌سو و نقش دولت در اجرای کامل این قانون باید به درستی ایفا و هوشمندانه گریزگاه‌های فرار از حوزه شمول آن بسته شود. جمعیت جانبازان تصریح کرد: این پوست‌اندازی در دستگاه اجرایی کشور راه را برای بکارگیری جوانان و تحرک بخشیدن به نظام اداری، اجرایی و تصمیم‌گیری های نظام باز می‌کند. در جلسه اخیر جمعیت جانبازان همچنین از کم‌تحرکی مورد انتظار از دولت برای مهار تلاطم قیمت‌ها به رغم حمایت همه جریان‌های مدافع منافع ملی انتقاد و این موضوع به عدم آمادگی دولت برای ورود در این میدان جنگ اقتصادی نسبت داده شد.

 

این جمعیت به دولتی که با شعار تدبیر و امید پا به میدان اداره کشور گذاشت، یادآوری کرد اقدامات اخیر همچون معرفی نشدن تصمیم‌سازان توزیع ۲۰ میلیارد دلاری ارز کشور، به حراج گذاشتن 70 تن از ذخایر طلای بانک مرکزی، تحمیل شدن تورم ۶۰ درصدی (حسب نظر کارشناسان و نمایندگان مجلس) به مردم و نیز امتناع از معرفی شفاف اسامی کسانی که حلقه اولیه استفاده از این ویژه‌خواری بوده‌اند و دست در دست تصمیم سازان، شرایط زندگی و معیشت را بر مردم تنگ کردند، با پدیده امید‌آفرینی و جلب اعتماد مردم سازگار نیست. تا دست حلقه اول تعارض کنندگان به بیت المال چه در موضع تصمیم و چه در موضع بهره مندی از رانت قطع نشود، سخن از صیانت از حقوق شهروندی بی معنا است.

 

اعضای شورای مرکزی جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی با اشاره به اعلام آمادگی همگان به ویژه کارشناسان حوزه اقتصاد و آمادگی کامل قوه قضاییه و مقننه برای حمایت از دولت در این عرصه، خاطرنشان کردند: در این شرایط عزم و همت جدی‌تر دستگاه اجرایی لازم است و باید عمل را جایگزین سخن و بایدها و نبایدها کنند.

 

این جمعیت معتقد است تلاش سخت و سنگین نمایندگان برای اعمال برخی تغییرات تیم اقتصادی دولت، با منصوب شدن مجدد رئیس سابق بانک مرکزی در پست اقتصادی جدید معنای دیگری به جز همکاری و حمایت متقابل دولت را به ذهن متبادر می‌کند.ارسال نظر